Pred mesiacom som absolvovala 24 hodinový trip v Berlíne. Obojsmerné letenky boli veľmi lacné a to aj z toho dôvodu, že sa odlietalo hneď na druhý deň. S mojim priateľom Dankom výzvy tohto typu máme veľmi radi, tak sme si povedali prečo nie. A ako náš výlet prebiehal?

V deň odletu som si zbalila najdôležitejšie veci do príručnej batožiny a už netrpezlivo som čakala na čas, kedy sa vydám na letisko. Pár minút som počkala na Danka a nasledoval check in. Let lietadlom veľmi obľubujem a nemám z toho žiaden strach. Vlastne je to také moje vysnívané povolanie.
Po hodinovom lete sme pristáli na Berlínskom letisku. Neminulo nás ani typické Nemecké počasie, bola veľká zima, pršalo no miestami snežilo a rovnako nechýbal silný studený vietor. Obliekla som sa veľmi teplo, no obuv som zanedbala. Po pár minutách strávených pred letiskom hľadaním linky, ktorá nás odvezie k hotelu mi celkom odmrzli chodidlá. O hodinu a pol neskôr, sme sa ocitli pred našim hotelom. Bol naozaj krásny, no počasie ma prinútilo čo najskôr sa dostať na hotelovú izbu. Ako prvé som pobežala do sprchy, kde som si dvadsať minút rozprazovala nohy. Naozaj, takú zimu som už dlhšie nepocítila. Okrem neopisateľného pálenia chodidiel nás trápil aj hlad. Bola som odhodlaná nájsť obchod s topánkami a zakúpiť si nejaké teplejšie. Zistili sme, že Primark je vedľa nás 10 minút, no zatvárali každú chvíľu. Obliekla som si niekoľko párov ponožiek naraz a vyrazili sme do Berlínskych ulíc. Hľadali sme len jedno. JEDLO. Už pár hodín sme nevideli žiadny teplý pokrm. Keďže sme nevedeli, kde sa nachádzame, zo zúfalstva sme skončili v Burger Kingu, ktorý nechutil najchutnejšie. Pomotali sme sa mestom, nakúpili zásoby potravín na večer a ráno a vybrali sme sa na hotel. Boli asi 3 hodiny v noci a rozhodli sme sa pre spánok. Vstali sme okolo siedmej hodiny ráno, pripravili sme sa, zbalili a išli sme pohľadať vhodné miesto na raňajky. Veľmi nás mrzelo, že zatiaľ sme nevideli žiadnu Berlínsku pamiatku. Najedli sme sa a navštívili sme Primark, v ktorom sme nejaký ten čas strávili. O 12 hodine sme už museli vyraziť na hotel a odtiaľ rovno na letisko. Cestou k hotelu nás v metre zastavil revízor. Lístky som kupovala ja, automat bol po Nemecky, nič som nerozumela, tak som kúpila základný lístok. Spokojne som lístky podala revízorovi a ten nám oznámil, že lístky sú určené pre študentov do 14 rokov. Vôbec sme o tom netušili a nič také sa na lístku nepísalo. Každému z nás dal pokutu po 60€ , spomínal, že ho to mrzí, ale musí dať štandartnú pokutu každému, ale verí, že ak napíšeme mail jeho šéfovi a celé mu to vysvetlíme, určite nám pokutu odpustí, keďže sa toto turistom stáva často. Bola som z toho dosť nešťastná, no museli sme sa ponáhlať na letisko. Vo vlaku som sedela s miešanými pocitmi. V Berlíne sme nestihli žiadne pamiatky, stále sme hľadali miesto s dobrým jedlom a nakoniec sme odchádzali s pokutou.
Na záver by som len povedala, že nikomu neodporúčam ísť do väčšieho mesta na takú krátku dobu. Nedá sa postíhať naplánované aktivity. No ja výlet aj tak neľutujem.
PS: pokutu nám ani šéf neodpustil
let lietadlom